Native speaker, to taka osoba, która ani słowa nie umie po polsku, za to Polaków zmusza do mówienia w języku obcym.

Zajęcia z native speakerami zawsze cieszą się ogromnym wzięciem. Ale dlaczego? Jakie są korzyści z takiej nauki?

Zajęcia z native speakerem to stworzenie sytuacji podobnej do pobytu za granicą. Ucząc się z polskim lektorem możemy w razie niezrozumienia „załatwić sprawę” po polsku, na lekcji z native speakerem nie da się „pójść na łatwiznę”. Musimy wykorzystać całą swoją wiedzę w praktyce aby się porozumieć, co jest niezwykle mobilizujące.

Zyskuje wymowa

Taka sytuacja sprzyja przełamaniu bariery przed mówieniem, przekonujemy się, że potrafimy dać sobie radę nawet jeśli nasza wiedza jest jeszcze mało zaawansowana.

Na częstych kontaktach z nauczycielem obcojęzycznym bardzo zyskuje nasza wymowa. Dzięki osłuchaniu z autentycznym akcentem poprawia się poprawne brzmienie poszczególnych wyrazów, rytm i intonacja.

Konwersacje z native speakerem pomagają dodatkowo oswoić się z szybką mową i różnymi akcentami, przez co doskonalimy trudną umiejętność rozumienia ze słuchu.

Kolejną zaletą takiej nauki jest to, że jest ona dla uczniów niezwykle atrakcyjna, sprzyja poszerzaniu horyzontów i wymianie kulturowej. Uczniowie, którzy uczyli się już z native speakerami niechętnie z tego rezygnują.

Dla osób na wyższych poziomach znajomości angielskiego taki sposób nauki jest absolutnie niezbędny. Skuteczna jest już sama konwersacja, gdzie osoba obcojęzyczna może wychwycić błędy, bo je najlepiej słyszy, zweryfikować użycie słownictwa, idiomów czy różne aspekty wymowy.

210799


1